Kredi Notunu İyi Tutmanızın Sağlayacağı Faydalar

timthumb

Kredi Notunu İyi Tutmanızın Sağlayacağı Faydalar
Kredi notunuzun iyi olması kredi çekerken ve öderken büyük ayrıcalıklar ile karşılaşmanızı sağlayacaktır. Kredi notu çok iyi olan bir müşteriye her banka kredi vermek ister ve deyim yerinde ise böyle müşteriler ile çalışmak için can atar. Kredi notu ve sistemi her geçen gelişiyor bu sayede bankalar müşterilerini çok daha iyi tanıma şansına erişiyorlar. Eskisi gibi rahat bir şekilde kredi almak mümkün değil, hele ki bir bankaya kredi borcunuz ve ödemeleriniz düzensiz ise işiniz neredeyse imkânsız gibidir.
Bankalar artık çok daha geniş bir analiz sistemine sahip kredi notu puanlaması KKB ve kendilerine özel sistemler sayesinde iyi ve kötü müşterileri hızlı bir şekilde ayırt edebiliyorlar. kredi notu Otomatik olarak sistem üzerinden kredi çekmek isteyen müşterilerine her banka ret ya da olumlu cevap vererek hem zaman kazanıyor hem de insan gücü harcamadan bu işi yapmış oluyor. Kredi çekerken temel kural kredi notu puanınız bankalar artık ilk önce buna bakıyor ve buna göre müşterilerini değerlendiriyor. Sorun yaratan ve ödemelerde sürekli olarak geciktirme yapan müşteriler ile hiçbir banka çalışmak istemiyor.
Kredi Notu İyi Olanlara Verilen Ayrıcalıklar
• Düşük faiz ve uzun vade ile borçlanma ayrıcalığı,
• Kişiselleştirilmiş ürün teklifleri,
• Hizmet kalitesinde farklılaşma,
• İşbirliği şartlarının daha kolay esnetilebilme avantajı,
• Ticari ilişkideki güven duygusunun hızlı ve kolay oluşması,
• Tercih edilen müşteri konumuna gelinmesi,
Kredi Kayıt Bürosu yani KKB sistemi ile bankalar artık müşterilerini çok kısa sürede tanırlar ve hizmet verirler. Kredi geçmişinizin ne durumda olduğunu kredi notunuz ele verir. kredi notu hesaplama Kredi kayıt bürosu 1995 yılında 9 bankanın ortaklığı ile kurulmuştur ve artık bütün bankalar bu sistemin bir parçasıdır.
Kredi Kayıt Bürosu’nu kuran bankalar: Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Şekerbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir