Etiket arşivi: Kadını

Bir Kadın Herşeyse..

Genel olarak her nekadar erkek  ler  beyın bılınclerınde tüm herşey biziz  desede öyle değildir  erkeklerın kavramları bır yere kadar sınırlıdır her zaman için ..

Bir Kadın bir dünya üzerinde eşi benzeri yaratılmamış bır varlık  ..  bir ana bir ev bir ask bir sevgi bir sadakat bir nimet tabikide biz kadınlar  dediğim gibi kaınatı devam ettıren kusursuz bır varlık olarak  sen ne verirsen istediğin kadın karşında olur ..

Bir Erkek , KADINA verebilcegi sey maddiyat degıldır öncelıkle

BİR KADIN : Erkegin Duygusudur yaşaya bilene

BİR KADIN : Erkegin Namusudur Dik dura bilene

BİR KADIN : Erkegin himayesidir  tutabilene

BİR KADIN : Erkegin özelidir hissettire bilene

BİR KADIN : Erkegin Bebegidir Yüreginde büyüte bilene

BİR KADIN : Erkegin Beynidir paylaşa bilene

BİR KADIN : Erkegin nefesidir alması bilene

BİR KADIN : Erkegin Heyşeydir vermesini bilene ..  ne verirseniz mükâfatını bır kadından mutlak bır sekılde alırsınız ..

yeterkı kı bunu kalpten sadakatten merhametten bakarak yapın

kısa ve öz KADIN HERŞEYDİR ..

Erkekler Doğru Kadını Bulana Kadar Kaç Para Harcıyor?

ingiltere’de yapılan araştırmaya bakılırsa, bir adam kendisine damatlığı giydirecek doğru hanımı bulana kadar “cüzdanını oldukca hırpalayan” 13 ilk icatma, 11 romantik yiyecek ve 7 başarısızlıkla sonuçlanan tecrübe etme yaşıyor. Araştırmayı derleyenler arasında avantajix.Com’un kurucu ortağı güçlü kayral’a nazaran flört, karşısındakini etkilemek ve ilişkinin ilk bölümünde başarılı birşekilde geçmek isteyenler için çok pahalı.

2 bin evli adam üzerinde yapılan araştırma da kayral’ın bu görüşünü destekler ile birlikte aynı nitelikte. Araştırmaya göre yetişkin bir adam, ‘bayan doğru’yu bulana kadar 2-3 sene devam eden flört ve nişanlılık dönemlerinde toplamda 40 bin lira harcıyor.

başlangiç günleri zorluyor

yaklaşık 50 lira değerinde çiçek veya çikolata gibi mutevazı bir hediyeyle ilk buluşmaya giden adamların bütçesi, en fazla birlikteliğin başlangıç günlerinde zorlanıyor. Sevgiliyi etkilemek için maliyetli buluşmalar ve hediyeler en fazlaca bu dehemmiyet arasında alınıyor ve yaklaşık olarak 5 bin lira harcanıyor.

birlikteliğin ilk 12 ayında pek çok bekar,icatmalar için 13 bin 500 lira harcıyor. Her icatmanın yaklaşık maliyeti de 280 lirayı buluyor. Ikinci sene ise, ilişkinin daha oturmaya başlaması boşa vakit geçirmelerinin azalması neticesinde maliyet bariz bir halde 4 bin 500 lira kadar düşerek dokubin lira seviyelerine geriliyor. Ikinci yıldaki her icatmada erkeğin cebinden 225 lira çıkıyor.

püf noktalari buluyorlar

araştırmaya bakılırsa erkekler bu zamanda flörte harcanan parayı sokağa atılmış olarak kabul etmiyor. Bu paranın bir bölümü güzel giyinmeye, cilt bakımına, kuaföre ve spora harcandığı için aslen kendilerine yaptıkları bir yatırım olarak görülüyor. Hatta “sizin verdiğiniz hediyeler onda kalırken, onun hediyeleri de sizde kalıyor ve aslında para çok da çarçur edilmemiş oluyor” görüşünü savunanlar da bulunuyor.

bu güzelliği yüksek günleri daha düşük faturalarla dercetmek isteyen erkekler genelde online alışverişi tercih ediyor. Ingiliz erkekleri, internetten yapılan alışverişleri daha da ucuzlatacak püf noktaları kaçırmıyor. Kupon kodukullanmak yada avantajix.Com’un ingiltere’deki muadili olan alışverişte harcanan paranın bir kısmınü iade eden siteler üzerinden alışveriş yapmak bunların başında geliyor.

sonrasi daha masrafli

nişan yüzüğünü parmağa taktıktan sonrasında flörte harcanan paranın sıfırlandığını yada çok azaldığını düşünenler yanılıyor. Erkekler, nişan ile nikah arası dönemde de ortalama 12 bin 500 lira harcıyorlar.Nişanla nikah arası dönemde hiç para harcamayanlar da yok değil. Bu kişilerin dörtte biri flörte harcayacakları parayı biriktirerek daha güzel bir düğün yapmayı hedefliyor. 5 erkekten biri kız arkadaşıyla tatile çıkıyor ve yaklaşık 3 bin 200 lira harcıyor. Dolayısıyla bu tip pahalı gezmeler, beyazperdeye gitmek kadar yaygın değil.

çok para garanti değil

ayrıca çok para harcamak başarının garantisi değil. Araştırmaya nazaran erkeklerin yüzde 25’i başarısız bir buluşma esnasında tuvaletten arkadaşlarını arayarak yada masanın altından sms atarak kendilerini derhal aramalarınıve sahte bir aciliyet veya özür yaratarak kurtarılmalarını istiyorlar.

evlenene kadar yapilan flörtlerin maliyeti

doğru kadını buluncaya kadar yapılan ortalama 13 ilk icatmanın maliyeti: 5.000tl
birlikteliğin ilk yılı:13.500tl
ilişkinin ikinci yılı:9.000tl
nişandan evliliğe giden zamançte buluşmalar ve hediyeler:12.500tl
buluşmalar ve hediyelerin toplam maliyeti: 40.000 tl

KAYNAK : http://yenikadin.com/erkekler-dogru-kadini-bulana-kadar-kac-para-8400930-haberi/