Etiket arşivi: kadın erkek ilişkileri

Bir Kadın Herşeyse..

Genel olarak her nekadar erkek  ler  beyın bılınclerınde tüm herşey biziz  desede öyle değildir  erkeklerın kavramları bır yere kadar sınırlıdır her zaman için ..

Bir Kadın bir dünya üzerinde eşi benzeri yaratılmamış bır varlık  ..  bir ana bir ev bir ask bir sevgi bir sadakat bir nimet tabikide biz kadınlar  dediğim gibi kaınatı devam ettıren kusursuz bır varlık olarak  sen ne verirsen istediğin kadın karşında olur ..

Bir Erkek , KADINA verebilcegi sey maddiyat degıldır öncelıkle

BİR KADIN : Erkegin Duygusudur yaşaya bilene

BİR KADIN : Erkegin Namusudur Dik dura bilene

BİR KADIN : Erkegin himayesidir  tutabilene

BİR KADIN : Erkegin özelidir hissettire bilene

BİR KADIN : Erkegin Bebegidir Yüreginde büyüte bilene

BİR KADIN : Erkegin Beynidir paylaşa bilene

BİR KADIN : Erkegin nefesidir alması bilene

BİR KADIN : Erkegin Heyşeydir vermesini bilene ..  ne verirseniz mükâfatını bır kadından mutlak bır sekılde alırsınız ..

yeterkı kı bunu kalpten sadakatten merhametten bakarak yapın

kısa ve öz KADIN HERŞEYDİR ..

Mutlu bir evlilik için 14 altın kural

bizim ülkemizde boşanma oranları her geçen sene daha da artıyor. “ilişkilerde güven duygusu yitirilmediği takdirde evlilikte çözülemeyecek sorun yoktur” diyen uzmanlar, çiftlere “güvendiğinizi belli edin, dürüst olun, iyi kulak verin, yenilikler yapın, birbirinize vakit ayırın” önerilerinde bulunuyor.

üsküdar üniversitesi npistanbul hastanesi’nden uzman klinik psikolog ihsan öztekin, güven duygusunun sevinçli bir evliliğin anahtarı bulunduğunu vurguladı. “itimat duygusunu yitirmediğinizde evlilikte çözülemeyecek sorun yoktur” diyen öztekin, uzun ve sağlıklı bir evlilik hayatı için çiftlere şu önerilerde bulundu:

1- eşinizi önemsediğinizi ve sevmiş olduğinizi hissettirin. bunun için efsunk şeylere gerek yok. Gün içinde yapacağınız alkışlar, güzel laflar ona kendini özel hissettirecektir.

2- eşinizi ayrım edin. onun saçını boyadığını, kilo kaybettiğinı, sizin için yaptığı minicik de olsa özel bir şeyi görün ve takdir edin.

3- iyi dinleyici olun. iyi evliliğin yolu iyi bildirişimden geçer. Katılmasanız dahi onun ortaya koyduğu fikirlere saygı duyun ve sonuna kadar kulak verin. Söylemek istediğinizi dolaylı yollara sapmadan net bir şekilde anlatım edin.

4- birbirinizin en yakın arkadaşı olun. evlilik sadece beraber yaşamak değildir ihtiyacı olduğunda yanında olun. Unutmayın, aslında her biriniz, bir öteki için oradasınız. Hiç bir şey bundan daha değerli olması imkansız.

5- yenilikler yapın. evliliğinizi monotonluktan kurtarmak için kaliteli vakit koymak önemli. Bunun için olanaklar yapıtn. Beklenmedik küçük sürprizler yapın. Ortak zevklerinize müsait paylaşımlar esern.

6- öfkelendiğinizde hiç şiddete başvurmayın. mola verin, ortamı terk edin, duş alın veya uyuyun. Müzik kulak verin. çatışmalarınızı yıkıcı değil, yapıcı olarak ele alın. Kendinizi onun yerine koyun ve kendini onların yerine koyın. Eşinize verdiğini planladığınüz zararın aslında evliliğinize verdiğini unutmayın. önemli olan anlaşmazlıkların varlığı değil, onları çözerken ilişkinizi en az yıpratacak yöntemi teknisyenızdır.

7- birbirinize olan ilgisizliğinizin nedenini bulun. kıskançlıklar, hep bir arada olma, maddi sorunlar, ilginin çocuklara kayması, evlilik sorumluluklarının ağır gelmesi ve reelçi olmayan beklentiler çiftlerin birbirine olan ilgisini azaltabilir.

8- yaşamınızı çocuklara bakılırsa değiştirip kısıtlamayın. eşlerden biri çocuklara çok düşkün olursa, evliliğin dengesi bozulabilir.

9- kendinize zaman ayırın. ilişkilerde bireylerin kendilerine zaman ayırması da çok önemli. Ancak beraber ve ayrı ayrı geçireceğiniz zamanlar mevzusunda hem düşünce olun.

10- eşinizin ailesi ile ilişkisine müdahale etmeyin. onları ziyaret etmesi, onlara zaman ayırması icap ettiğinde anlayışlı olun. Ailelerinizin yanında birbirinizi eleştirmeyin, kabahatlamayın. Eşinizin ailesi ile ilgili sorunlar yaşamış olduğunızı düşünüyorsanız ailesini suçlayıcı, hakaret edici bir dil kullanmadan bu sorunları eşinizle paylaşın. Sorunları beraber çözmeye çalışın yada eşinizin çözmesine fırsat verin.

11- aileniz ile evliliğiniz arasına sınır koyun. kendi ailenizin evliliğinize müdahale etmesine, sizin isminiza karar almalarına izin vermeyin.

12- eşinizin geçmişi ile alakalı konuları, yanlışları devamlı gündeme getirerek yaşamını sorgulayıp evliliğinizi yıpratmayın.

13- ruhsal ve bedensel sağlığınız mevzusunda mevzuşun. yaşamış olduğunız depresyon, bağımlılıklarınız; sigara, alkol, madde, kumar şeklinde sorunlarda dürüst olun. (bu tür mevzuları evlilik öncesinde konuşmayı kontrol edin çünkü daha sonra öğrenildiğinde yıkıcı olabilir.)

14- evliliğinizdeki problemlerı çözmekte zorlandığınızda uzmanlara danışmaktan ve evlilik terapisi almaktan çekinmeyin. eğer sorunlarınızı birlikte çözemeyeceğinize karar verirseniz, bir uzmandan yardımcı almanızda yarar var.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/mutlu_bir_evlilik_icin_14_altin_kural.html